Zastosowanie okrągłych szakli w przemyśle

 

Działalność przemysłowa obejmuje szereg codziennych zadań wykonywanych w zakładach produkcyjnych w różnych branżach. Miejsca te wiążą się z przenoszeniem szczególnie ciężkich ładunków. Zastosowanie rozwiązań takich jak zawiesie jest uzasadnione warunkami przemysłowymi. Każde zawieś posiada maksymalny udźwig, który należy wziąć pod uwagę.

Właściwości okrągłych szakli

czym są szakle okrągłeRóżne rodzaje zawiesi mają różne kolory, z których każdy wskazuje maksymalną wagę obiektu, który można przenieść za pomocą zawiesia. Wybierając zawiesie warto wiedzieć czym są szakle okrągłe, które mają szerokie zastosowanie. Szekle są najczęściej używane w systemach podnoszenia jako końcowe ogniwo wymienne, używane do łączenia zawiesi linowych, zawiesi łańcuchowych, zawiesi wężowych oraz różnych łączników i osprzętu. Umożliwiają one łatwą wymianę uszkodzonych lin stalowych i łańcuchów. Aby zapewnić trwałość i niezawodność połączenia, są one stosowane szczególnie w transporcie, budownictwie, żegludze i przemyśle maszynowym, gdzie wymagane są bezpieczne i niezawodne połączenia różnych komponentów. Są one głównie odlewane lub kute ze stali zwykłej lub nierdzewnej. Rozróżnia się szekle okrągłe i wydłużone. Oprócz zabezpieczania lin i łańcuchów, szekle mogą być wykorzystywane do ogólnych zastosowań, takich jak holowanie, przenoszenie i podnoszenie ładunków, mocowanie ogrodzeń i barier, zawieszanie banerów reklamowych i zabezpieczanie kotew.

Ważną rzeczą jest to, że w każdym przypadku szekla może być dobrana z odpowiednimi parametrami do warunków użytkowania. Wszechstronność szekli, jej szeroki zakres wytrzymałości i wymiarów sprawia, że szekla może być wykorzystywana w szerokim zakresie zastosowań. Zaletą stosowania szekli do podnoszenia zawiesi jest możliwość szybkiej wymiany haków.

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: