Zalety płytowych wymienników ciepła

Wymienniki ciepła są używane w procesach przemysłowych, gdy ciepło musi zostać przeniesione z jednego medium do drugiego. Zrozumienie, czym jest i jak dokładnie działa wymiennik ciepła, korzystnie wpływa zarówno na wydajność, jak i na korzyści finansowe – przede wszystkim na  oszczędność. Jeśli temperatury robocze zmieniają się sezonowo, należy obliczyć zarówno zimowe, jak i letnie obciążenie chłodzenia (lub ogrzewania) wymienników ciepła, które mają zostać zamontowane.

Najważniejsze informacje o płytowych wymiennikach ciepła

wymiennik ciepła płytowyMożemy wyróżnić kilka typów wymienników ciepła. Wymienniki ciepła typu płaszcz-rura składają się z płaszcza obejmującego szereg rur. Ponieważ są szeroko wykorzystywane, te wszechstronne wymienniki ciepła są ogólnie dobrze znane. Konstrukcja płaszczowo-rurowa pomaga tym wymiennikom ciepła wytrzymać szeroki zakres ciśnień i temperatur. Płytowe i ramowe wymienniki ciepła to kompaktowe, wydajne produkty zaprojektowane z wieloma ułożonymi w stos płytami zamocowanymi razem w ramie. Tytułowy wymiennik ciepła płytowy z uszczelką jest najczęściej wykonany z tytanu lub innych stopów niklu, co zapewnia dokładną kontrolę temperatury płynu w celu odzysku ciepła. Te rozwiązania są często wykorzystywane do zastosowań spożywczych lub sanitarnych. Lutowane płytowe wymienniki ciepła są skonstruowane bez uszczelek i są przystosowane do większego zakresu ciśnień i temperatur. Dostępne z materiałów takich jak miedź lub nikiel, te odporne na korozję wymienniki ciepła nadają się do wielu zastosowań.
Wymienniki ciepła często można dostosować do warunków, a specyfikacje, takie jak rozmiar i liczba płyt, są często dostosowywane do faktycznego zastosowania wymienników. Jednak ze względu na największą wydajność płytowy wymiennik ciepła jest produktem najczęściej wybieranym i to właśnie on wzbudza wiele pytań w sieci.


Opublikowano

w

przez

Tagi: