Przydatność terapii behawioralnej

 

Jesteśmy ludźmi, co oznacza, że nasze doświadczenia i przeżywane emocje mają duży wpływ na nasze zachowania i przyzwyczajenia. Czasami wpływ ten jest na tyle duży, że konieczne jest przepracowanie niektórych zdarzeń, by móc właściwie funkcjonować w codziennym życiu i w społeczeństwie. Pomocna będzie w tym zakresie terapia, która powinna być przeprowadzona przez certyfikowanego psychoterapeutę specjalizującego się w konkretnym nurcie.

Nurt terapii behawioralnej

terapia behawioralna - łódźRóżne problemy, z którymi się borykamy, a także różnorodność naszych osobowości wymaga odpowiedniego zróżnicowania podejścia zastosowanego przez terapeutę. Jednym z nurtów cieszących się dużą popularnością u pacjentów jest terapia behawioralna, która dzięki różnego rodzaju zadaniom i ćwiczeniom pozwala nam nieco lepiej zapanować nad swoimi przyzwyczajeniami, które są dla nas zgubnymi. Ze względu na zapotrzebowanie pacjentów na spotkania ze specjalistami, nie jest zaskoczeniem, że w dużych miastach stale rośnie dostępność psychoterapeutów. Jeśli więc potrzebna jest nam terapia behawioralna – Łódź będzie miastem, gdzie powinniśmy bez większego problemu znaleźć terapeutę, który będzie w stanie nam pomóc. Zawsze możemy też sprawdzić opinie wystawiane terapeutom przez ich pacjentów, co pozwoli nam wybrać specjalistę najlepiej dopasowanego do naszych potrzeb i cieszącego się dobrymi opiniami w gronie pacjentów.

Aby współpraca z terapeutą dobrze się układała, konieczne jest wybranie osoby, która będzie wzbudzała nasze zaufanie i z którą będziemy w stanie zbudować odpowiednią relację. Tylko w takich okolicznościach będziemy gotowi odpowiednio się otworzyć i przepracować wszystkie kwestie, które mają dla nas znaczenie i które oddziałują na nasze codzienne życie i zachowania.

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: