Profesjonalna dysza do malowania proszkowego

Pistolety lakiernicze, podobnie jak i aerografy, posiadają najróżniejsze elementy, które umożliwiają osiągnięcie bardzo odmiennych efektów. Dysze wylotowe są jednym z najbardziej zróżnicowanych elementów w obydwóch tych narzędziach, a różnice między nimi są od razu zauważalne po założeniu nowej dyszy do narzędzia.

Rodzaje dyszy do pistoletów malarskich

dysze do pistoletu lakierniczegoWybór dyszy do pistoletu malarskiego jest bardzo podobny do wyboru dyszy do aerografu. Osoba szukająca dyszy musi przede wszystkim dopasować ją do pożądanego efektu, jaki chce wykonywać podczas malowania powierzchni. Najprostsze, najbardziej podstawowe dysze do pistoletu lakierniczego pozwalają malarzom na pokrywanie dużych powierzchni bardzo szybko, i zazwyczaj bywają jedynym rodzajem dyszy jaki wykorzystuje się w profesjonalnych zakładach lakierniczych czy produkcyjnych. Nie są jednak idealne do malowania precyzyjnego, gdyż generują bardzo szeroki, rozproszony strumień farby który trudno kontrolować. Ich odwrotnością są precyzyjne dysze do malowania artystycznego, z których korzystają lakiernicy ozdabiający duże samochody czy tworzący dzieła na powierzchniach karoserii. Umożliwiają one znacznie dokładniejsze malowanie, a ich strumień często nie jest szerszy niż dziesięć milimetrów, dając niesamowitą precyzję osobie malującej. Te dysze nie pozwalają jednak na szybkie malowanie i przeznaczone są przede wszystkim do malowania artystycznego, lub wykańczania małych części maszyn.

Obydwa te rodzaje dyszy zostały połączone w wariancie o regulowanym strumieniu farby. Ta najbardziej zaawansowana dysza jest przeznaczona do profesjonalnego użytku pistoletu lakierniczego, i pozwala osobom używającym ich na pracę zarówno precyzyjną jak i na dużej powierzchni, regulowaną za pomocą wygodnego regulatora na dyszy.


Opublikowano

w

przez

Tagi: