Czy warto zainteresować się postępowaniem układowym?

 

System prawny naszego kraju przewiduje szereg rozwiązań, które można zastosować, gdy przedsiębiorstwo naszego kontrahenta nie jest wypłacalne. Wbrew pozorom egzekucja komornicza nie będzie w stanie skutecznie działać, a także nie przyniesie żadnych korzyści społecznych, które dają miejsca pracy oraz prowadzony przez kogoś interes.

Dzięki postępowaniu układowemu uratujemy naszą firmę

postępowanie układowe restrukturyzacjaW celu zachowania firmy i wyjścia z jej problemów, może okazać się konieczne to, żeby móc skutecznie ją restrukturyzować. Trzeba będzie podjąć jeden z wyborów, który pozwoli nam skierować sprawę w odpowiednią stronę. Często zawiera się różne układy między dłużnikami i wierzycielami. W tym celu konieczne jest sporządzenie spisu majątku, który powinien być usankcjonowany przez odpowiedni organ państwowy, w tym przypadku będzie to sąd. Takie postępowanie ugodowe sprawi, że w ramach układu przedsiębiorca oczyszcza swoją firmę, a wierzyciele czekają na swoje raty, na które się zgodzili. Są to realne terminy, dlatego warto je podejmować. Jeżeli chcemy wykonać postępowanie układowe restrukturyzacja oparta na nim będzie bardzo skuteczna. W ten sposób przedsiębiorcy mogą skutecznie uniknąć sytuacji, w której może okazać się, że nasza firma nie będzie w stanie poradzić sobie z realizowanymi przez nas zamówieniami. Inaczej może okazać się, że konieczna będzie upadłość.

Sprzedawanie majątku firmy, który nie przynosi zysków, jest jedną z części zawartych w układzie postanowień. Oprócz nich często konieczne jest redukowanie zatrudnienia, przez co będzie nam o wiele łatwiej znieść kryzys. Trzeba też czasem zmniejszać koszty prowadzenia przedsiębiorstwa, na przykład przez zmianę siedziby na mniejszą, jeżeli jest to możliwe, o gorszej, ale tańszej lokalizacji.

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: