Budowa szafy sterowniczej

 

W naszym zakładzie nie używaliśmy szaf sterowniczych, a wszystkie urządzenia do kontrolowania narzędzi i pracy urządzeń znajdowały się zawsze w zasięgu ręki. Nie było to najmądrzejsze posunięcie z naszej strony, gdyż jak się okazało, urządzenia sterujące są dość delikatne, jak to elektronika, i mogą szybko ulec uszkodzeniom bez odpowiednich zabezpieczeń.

Trwałe szafy do sprzętu sterowniczego

niedroga prefabrykacja szaf sterowniczychNauczeni własnymi błędami postanowiliśmy więc zaopatrzyć się w szafy, w których można zamontować sprzęt do sterowania urządzeniami na terenie całego zakładu czy hali produkcyjnej. Szafy sterownicze są bardzo prostymi konstrukcjami, nie będącymi wiele ponad metalową szafą, odporną na wszystkie szkodliwe czynniki na terenie zakładu pracy. Mimo takiej prostoty, szafy do ochrony sprzętu elektronicznego są coraz częściej wykorzystywane, a o ich przydatności przekonaliśmy się na własnej skórze. W naszej okolicy działa firma, której specjalnością jest niedroga prefabrykacja szaf sterowniczych wedle specyfikacji. Firma posiada kilka różnych wzorów podstawowych do owych szaf, które podczas składania zamówienia mogą być modyfikowane, zmieniane pod kątem wewnętrznej przestrzeni oraz jej podziału, ale również i wielkości szafy. Z racji iż waga takich szaf jest zawsze dość znaczna, nie tylko z racji wykonania ale również przez wzgląd na konieczność zachowania całkowitej równowagi, montaż szafy najczęściej pozostawiany jest fachowcom, z których to usług również i my skorzystaliśmy.

Szafy okazały się doskonałym wyposażeniem, bardzo wygodnym, ale przede wszystkim pozwalającym chronić sprzęt elektroniczny przed uszkodzeniem, a jednocześnie zapewniać do niego bardzo łatwy dostęp. Same z siebie są natomiast zdecydowanie trwałe i dobrze znoszą warunki pracy w zakładzie przemysłowym.

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: