Samoloty bezzałogowe dla polskiej armii

bezzalogFly Eye – tak właśnie nazywa się nowy nabytek naszej armii – samolot bezzałogowy produkowany przez WB Electronics, prywatną spółkę z Ożarowa Mazowieckiego. Nasza armia wzbogaci się do listopada tego roku aż o 12 zestawów tych samolotów rozpoznawczych. Każdy zestaw to 4 samoloty tak więc w armii przybędzie ich aż 48 szt.

- Bezzałogowe samoloty rozpoznawcze to dziś podstawowe wyposażenie jednostek specjalnych. Dzięki nim możemy z ukrycia prowadzić wielogodzinną obserwację danego obiektu i wkroczyć do akcji w najbardziej dogodnym do tego momencie – wyjaśnia operator z Jednostki Wojskowej NIL, która w ramach Wojsk Specjalnych odpowiada za rozpoznanie i analizę rozpoznawczą.

Do tej pory na wyposażeniu naszych sił zbrojnych były zestawy Fly Eye, izraelskie Orbitery oraz amerykańskie Scan Eagle. MON zapłaci za to zamówienie prawie 24 miliony złotych. Specjalsi nie ukrywają zadowolenia z nowego sprzętu.

- W Afganistanie często korzystamy z pomocy Amerykanów, którzy użyczają nam swoich dronów. Dzięki nowym zestawom będziemy mogli wykonywać nasze zadania o wiele swobodniej – podkreśla oficer z Dowództwa Wojsk Specjalnych.

Tagi , . Dodaj zakładkę permalink.

Komentarze do Samoloty bezzałogowe dla polskiej armii

  1. Arek81 mówi:

    Niedawno czytałem o firmie WB Electronics i muszę przyznać, że pierwszy raz o niej słyszałem. Czytając aż nie dowierzałem że mamy polską prywatną firmę robiącą takie rzeczy. Założyło ją 3 kolegów ze studiów i sprzedają swoje produkty nie tylko do polskiej armii, ale i innych. Oby więcej takich ludzi… pokazali że można tworzyć nowe technologie (drony) w POLSCE, z POLSKIM kapitałem!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>